Zodiac yeni otomasyon sistemleriyle zirveyi hedefliyor

Zodiac Havacılık Üretim Alanı İyileştirme


Zodiac Aerospace Group 1896 yılında kuruldu. Bugün, dünya çapındaki 100 tesisiyle havacılık alanındaki en büyük on üreticiden biri. Havacılık sanayisinde kabinler, uçak koltukları, havacılık sistemleri ve hizmetlerigibi alanlarda parça tedariği sağlıyorlar.

Zodiac Grup, yakın zamanda havacılık sistemleri sektörüne yönelik çalışmaların yapıldığı Zodiac Besancon fabrikasında, üretim sistemleri analizi ve modernize etme amacıyla  Besancon 2020 ‘Geleceğin Fabrikası’ adını verdikleri bir projeye başlattı. Zodiac, sistemini otomatik süreçler ve iş akışları ile değiştirme işleminin planlanması aşamasında Trilogiq Fransa bünyesinde görev yapan iş arkadaşlarımız ile iletişim kurdu.

“Seçimimizi Trilogiq’ten yana kullandık, çünkü yeni sistemimizin otomasyonu konusunda yardım edebilecek, kurulumu ve kullanımı kolay, oldukça ekonomik çözümler sunabilecek deneyime sahipler.”

AGV çözümleri, her biri farklı görevlere sahip dört farklı senaryo üzerinde geliştirildi. Bunlar, alım-boşaltım arabaları ile biriktirme ve aktarım sistemleridir. Çeşitli boyutlarda üç farklı araba ile alım-boşaltım arabası dahil dört farklı uygulamayı içermektedir.

”Projenin başında temel odak noktası ergonomik iyileştirmeler olduğu için alım-boşaltım arabası en gelişmiş çözüm. Artık operatörlerimiz kutuları doğrudan yükleyebiliyor ve AGV belirli sayıda kutuyu tam otomatik olarak alıyor ve böylelikle, operatörlerimiz yük alımını kendileri yapmak durumunda kalmıyor“.

Başlangıçta Trilogiq’e gönderilen ilk temel spesifikasyonlar, o sırada neye ihtiyaç duyduklarına dair bir planı ortaya koyuyordu. Zodiac, süreçleri gelişirken ve yeni fırsatlar ortaya çıkarken çözümler üzerinde değişiklikler de yapabildi. Kısa bir süre sonra spesifikasyonlar özelleştirildiğinde AGV’ler de kuruldu.

“Bağımsız bir sisteme sahip olmak ve onu kontrol etmek için, Trilogiq ile spesifikasyonlarımıza yönelik olarak yapılabileceğini fark etmediğimiz bazı çözümleri ve yeni uygulamaları kendi başımıza geliştirdik. Bu çözüm esnek, özelleştirilebilir, geliştirmesi kolay ve bu çözümü destekliyoruz!”

“Artık 6 ay önce kurulan AGV’ler de gelişti. Bizi ziyaret edip AGV’yi operasyonu sırasında gören insanların çoğu hayrete düşüyor. Çünkü çok sayıda farklı şeyi yapabilen oldukça kolay bir sistemden söz ediyoruz. Sistemi başlangıçta Trilogiq ile yarattığımızı ve yeni işlevleri karşılayabilecek şekilde geliştirdiğimizi açıklıyoruz. Otomasyon sistemleri konusunda hiçbir bilgimiz olmadığı halde Graphit ve AGV ile yeni inovasyon çözümleri yaratabildiğimizi bildikleri için, sonuçlar bu insanları şaşkına çeviriyor.”

zodiac-productionAGV

Zodiac’ın başlangıçta bu şekilde hayal etmediği, ancak buna rağmen kurduğu uygulamalar, fabrikalarının hedefleri değiştikçe geliştirilmeye devam edecek. Sıradaki proje, yeni bir AGV:

 

Zodiac yakın zamanda Besancon 2020 ‘Geleceğin Fabrikası’ adını verdiği bir proje başlatarak üretimini modernize etti ve sistemini otomatik süreçler ve iş akışları ile değiştirdi.

Siz de üretim alanınıza sistemler kurmayı düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçip önerilerimizi dinleyin. Tasarım ekiplerimiz, çözüm tasarımından teslimata ve kuruluma kadar eksiksiz hizmet sunuyorlar.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.