Yalın Stok Kontrolü, işiniz için nakiti serbest bırakabilir

LIVE STORAGE SOLUTIONS

Geleneksel üretim ortamları, bir kere kurulduktan sonra değiştirilmesi ya da uyum sağlaması zor ve pahalı üretilmiş olan veya büyük bütçeli ekipmanlara aşırı derecede güvenme eğilimindeydi. Şimdi değişimi benimsemenin zamanı geldi.

Yalın’ı tanıtmak, stok kontrolüyle önemli iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Genel üretimde daha yaygın olarak anlaşılan, zayıf bir temel hedef, malzemelerin gerektiğinde üretim alanına getirilmesi ve işin tamamlanmasından sonra en kısa sürede götürülmesi gerekliliğidir.
Yalın tesislerdeki amaç, sıklıkla, sürekli malzeme akışını etkilemeksizin stok seviyelerini en aza indirgemektir. Bu, genellikle özel üretim taşıma arabaları ya da hareketli depolama tesislerini kullanarak üretim alanları dışındaki ve içindeki parça dağıtımını kapsar.
Yeniden doldurma ve toplama görevleri, kesintisiz malzeme akışını sağlamak için sıklıkla ve isteğe bağlı olarak yürütülür. Depolama ekipmanı özel taşıma ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir ve mevcut alanın kullanımını optimize etmek için kurulmuştur, ne çok az, ne çok fazla.
Çalışma katında saklanan alan ardından ek katma değerli süreçler için kullanılabilir. ‘Devam etmekte olan iş’ olarak bağlanan envanter miktarı da en aza indirilerek işin başka yerlerinde nakit kullanımını minimize eder.

İyileştirmeler gerekli olduğunda değişiklik getirme olanağı, üretim mühendislerinin görevlerine tamamen yeni bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlar. İlk kurulumlar için hala dikkatli planlar yapmaları gerekse de, bunun sona ermesine hiç gerek yok. Bunun yerine, kısmen modüler depolama, taşıma ve çalışma istasyonu tesisleriyle uygulanabilen sürekli iyileştirme yolculuğunun başlangıç ​​noktasıdır.
Çözümlerimiz özel olarak hazırlanmıştır ve işinize ara vermeden uygulanabilir. Yalın tanıtmamıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçin.