Üretimde Gelişmenin Yolu Neden Modüler Çözümlerden Geçiyor?

MODULAR CLOSE UP

Modüler çözümler, işletmenize özgü gereksinimlerle beraber zamanın kısıtlı olduğu durumlarda yatırım getirinizi garanti altına alacak esnekliğe sahip olmanızı sağlar.

Gelecek 10 yıl içerisinde modüler çözümlerin yalın üretim yapan fabrikaların üretim alanlarında ve hastane, perakende ve ağırlama hizmetleri veren işletmeler için en ideal çözüm haline geleceğine tanık olacağız. Sipariş üstüne çabuk tasarlanabilen bu portatif çözümler, gereksinimler sona erdiğinde parçalanıp yeniden değerlendirilebilme avantajına sahiptir. Bu ürünler şimdiden ofislerde ve açıkhava etkinliklerinde aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Modüler çözümlerin birçok avantajı içinde en önde gelen, ihtiyaç durumunda işletmelere kolay ve hızlı şekilde yeniden düzenlenebilen üniteler oluşturma esnekliği sağlamasıdır. Bu sayede değişiklikler için gereken zaman ve atıklar azaltılarak, güvenlik, işyeri sağlığı, çevre ve üretim veriminde hızlı bir gelişme gözlemlenebilir.

Gelişmiş Graphit teknolojisi, yeni ünitelerin inşasını hızlandırırken maliyetlerin de geleneksel yöntemlere göre daha uygun olmasını sağladı. Artık daha hafif ve daha dayanıklı olan Graphit ürünler, üreticilerin değişen ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tasarlanıp, üretim alanında montajı yapılabiliyor. Bu yüzden geleneksel yöntemlere göre hem daha ucuz hem de işletmelerin zamandan kazanmalarını sağlıyor.

 

Neden GRAPHİT?

  • Graphit ürünleri ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre dizayn edilir, ayrıca yapılar değişen ihtiyaçlara göre değiştirilme esnekliği tanır.
  • Çözümler farklı alanlarda kullanmak adına kolayca sökülür ve tekrar montajlanabilir.
  • Bağlantı boruları ve elemanları yeniden kullanabilinir olduğundan yeni parça ihtiyacı önemli oranda azalacaktır.
  • Graphit ürünler marka ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde farklı renk seçeneklerine sahiptir.
  • Graphit ürünler dayanıklılık odaklı üretilirler ve bakım gerektirmezler.

Bir kurumun, üretim sürecini geliştirmek amaçlı yapılan değişimlere adapte etme yeteneğine sahip olması, yalın üretimin ana damarını oluşturur. Günümüzde birçok işletme mevcut geleneksel taşıma ve depolama sistemlerini daha dinamik çözümlerle değiştirme fikrini ciddi olarak düşünüyor. Trilogiq’in Modüler Graphit çözümleri yalın üretimin ihtiyaç duyduğu esnekliğe ve adaptasyon yeteneğine sahiptir.

Graphit ürününün en büyük avantajı değişimi desteklemesidir. Bileşenleri uygun fiyatlı, değiştirilebilir ve yeniden kullanıma uygundur. Değişen ihtiyaçları karşılamak amacıyla yapılması gereken modifikasyonlar en basit aletler kullanılarak hızlıca yapılabilir.

Trilogiq Türkiye, işletmelere özel modüler çözümlerde projelerin tasarımından montajına kadar, en tecrübeli çözüm ekibine sahiptir.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0216 482 20 07 numarasını arayabilir ya da iletişim formunu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Yalın Üretim ile ilgili diğer makaleleri okumak için tıklayın;

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.