Üretim Performansını ve Verimliliği Üst Düzeye Çıkartın

OPTIMIZED WORKSPACE

Yalın üretim anlayışı, üretim sektöründeki firmaların verimliliğini ve iş akışını optimize ederek gözle görülür bir potansiyel sunuyor.

Depolama alanlarını optimize ederek personelin üretim sürecinde daha az hareket etmesini sağlamak performansa çok önemli bir katkı sağlar. Yerçekimi destekli depolama ürünlerini kullanmak alanının tamamını doğru şekilde kullanmayı garanti eder. Parçaların operatöre doğru zamanda, doğru pozisyonda ve doğru yükseklikte buluşması, operatörün üstünde çalıştığı işin süresini azaltarak ve önemli depolama alanı tasarrufu sağlayarak verimliliğin artmasını sağlar.

Üreticiler değişen koşullar için daha uyumlu olurlar. Müşterilerinin değer zincirini kısaltmada, daha hızlı faturalamada, envanter masrafını azaltmada ve masrafları azaltmada büyük esneklik sunarlar.

Üretim alanındaki gelişmeler görev sürecindeki aksiyon sayısını azaltmak için daha ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla taşıma ve depolama sistemlerinde değişiklik yapmayı içerir.

Birleşik krallıktaki büyük müşterilerimizden biri, modüler yan hat raflarıyla üretim alanını haftalar yerine günler içinde güncelleyerek  verimi artırdı. Verimliliği maksimum düzeye çıkarmak isteyen proje mühendisleri modüler çalışma ünitelerini bağımsız çalışma hücrelerine dönüştürdü. Bu değişim, çalışma alanındaki ergonomiyi artırdı, operasyonel hareketleri azalttı ve tam zamanında parça tedariği sürecini hızlı bir başlangıç yapılmasını sağladı.

Otomotiv endüstrisindeki bir müşteri; akışkan depolama rafları sayesinde üretim alanından %67 oranında tasarruf etti. Bu tasarruf sayesinde doğrudan yere konulan paletler yerine, her alanda 12 katlı ürün depolama ünitesine yer açıldı.

Hedef: Paletler doğrudan depolama alanına konuluyordu, bu da çalışma alanının çoğunu heba ediyordu. Bunun dışında üretim operatörleri doğru etiketlenmeyen parçaları bulmakta zorluk çekiyordu. Çözüm: 12 katlı ürün depolama ünitesi, bir önceki kullanımın 3’te ikisi alanında 12 kat daha fazla depolama alanı sundu. Bu güncellemeden sonra eski paletli yığma sisteminin aksine tüm parçalar depolama bölümlerine göre sınıflandırıldı, bu da stok hareketlerini daha kolay takip etmeyi ve parçaların daha kolay bulunmasını sağladı.

Modüler sistemler bileşenlerinin uygun, değiştirilebilir ve yeniden kullanılabilir olmasından dolayı üretim alanı tasarım masraflarını da azaltıyor. Tüm çözümler, belli süreçleri desteklemek amacıyla planlanıp üretilmiş ve farklı ihtiyaçlar ortaya çıktığında yeniden düzenlenebilecek şekilde tasarlanır.

Graphit taşıma ve depolama çözümleri yalın üretim felsefesini benimseyen şirketler arasında her geçen gün popülerliğini artırıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel sunduğumuz üretim alanı geliştirmeleri en büyük iftihar kaynağımızdır. Siz de kendi çalışma alanınızda yaşadığınız zorluklara çare olacak çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim alanınızı taşımanıza gerek yok. Doğru düşünerek ve doğru çözümleri sisteminize entegre ederek mevcut üretim alanınızı iyileştirebilirsiniz. Modüler çözümlerimiz çalışma alanınızdaki alanınızı artıracak. Ayrıca klasik kaynaklı raf çözümlerine göre daha hızlı ve hafif olacaktır.
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.