Üretim Hattı Gelişimini Test Edin!

Eğer üretim alanınızı taşımayı düşünüyorsanız, neden bu zorunluluğu süreçlerinizi geliştirmek için bir fırsat olarak görmeyesiniz ki?

Tasarım, yönetim ve üretim bölümleri aynı fabrika içinde olduğu durumlarda, her bölüm için çalışma alanları kritik noktaya ulaşabiliyor.Bu durum üretim hattında yapılacak gelişimleri de yeni teknolojilere uygun alan bulunamadığı için zorlaştırıyor.

Otomotiv endüstrisinde olan bir müşterimiz, kuracağı yeni fabrika için farklı sistemler entegre etmeye karar verdi. Trilogiq Türkiye’ye fabrika kurulmadan önce test edebilecekleri ergonomik bir üretim hattı oluşturmalarını istediler. Bu sayede kuracakları üretim hattını eski fabrikalarında üretim devam ederken ve yeni binaları plan aşamasındayken dahi geliştirme fırsatı verdi.

trilogiq-productionlineDepolama alanını optimize etmek ve üretim personelinin birbirleri arasındaki mesafeyi azaltmak verimliliğe gözle görünür etki yaptı. Yerçekimi destekli depolama üniteleri mevcut alanın ekonomik kullanımını ve ihtiyaç olduğunda doğrudan erişimini sağlar. Bu da her bir görev tamamlama başına geçen süreyi azaltıyor.

“Her bir görev için düzenleme yapmak üretim sürecini hızlandırdı ve verimlileştirdi. Bu sayede 12 dakikalık üretim hedefimizi tutturduk. Yeni fabrikamıza geçtiğimizde, iki farklı model için birer adet üretim hattı oluşturmayı planlıyoruz”

Üreticiler değişken koşullara daha duyarlı olabilir. Bununla birlikte performansını ve gerekli adımlarda verimliğini istikrarlı şekilde artırarak müşterilerine daha fazla esneklik sağlayabilirler.

Geliştirmeyi tanımlayabilme ve test edebilme olanağı, yeni teknolojinin getirdiği farklı sistemlerin dışında daha verimli ve daha bütçe dostu olur.

Bu gibi köklü değişimlerin aşamalarına üretim personelini de katmak daha pozitif bir çalışma ortamı sağlatarak uzun vadede çalışanların gelişimini ve sadakatini artıracaktır.

Eğer yeni bir alana taşınmanız ya da mevcut alanınızdan maksimum verimi almanı gerektiğini düşünüyorsanız neden iş süreçlerinizi yeniden tanımlamıyor ve geliştirmiyorsunuz? Trilogiq Türkiye ile yeni çağın fabrikasını kurmak için iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.