Üretim Alanını Organize Etmenin Kolay Yolları

Eksik ya da hasarlı ekipmanlar sürekli olarak başınıza dert oluyorsa, üretim alanınızı yeniden düzenleme vaktiniz gelmiş demektir.

Aviation_kitting_trolley2Siz de düzenli bir alanda çalıştığınızda daha verimli olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Tüm ekipmanların olması gerektiği zamanda, olması gerektiği yerde olduğunda verilen işe odaklanmak o kadar kolay olur. Gereken parçaları ve ekipmanları aramak için gereken bir süre olmayacağı için iş akışında herhangi bir kesinti olmaz. Üretim alanınızdaki tüm parça ve ekipmanların aynı anda, doğru yerde saklandığını düşünün, bir de bu durumun tüm üretim alanınızda olması durumunda artıracağınız üretim verimliliğini öngörmeye çalışın.

Örneğin entegre gölge panolarla işyeri organizasyonunu sağlamak oldukça kolaydır. Çalışma tezgahları ve arabalara uygun olarak tasarlanmış gölge panolar ekipmanlarınızı doğru konumda tutarak görevlerin en verimli şekilde tamamlanmasını sağlarlar.

Hassas ve kırılgan parçalar ve olağandışı şekildeki bileşenler çalışma tezgahlarıyla birlikte gölge panolara entegre edilerek üretim, lojistik ve hizmet merkezlerinde verimli bir şekilde kullanılır ve depolanır.DSCN1262

Gölge panolar, ekipmanları tam olarak nerde olduğunu görsel olarak bilgilendirmek için tasarlanır. Zaman ve kaynaktan tasarruf etmeyi sağlarlar. Ekipmanları bulmak kolaylaşır, fazla kullanım sonucu oluşacak hasarlar karşısında bileşenler ve parçalar korunmuş ve sınıflandırılmış olur.

Gölge panolar, iş istasyonları ve taşıma arabaları ile entegre edildiğinde 5S yalın üretim felsefesine uygun bir ünite olmuş olur. Bileşenleri en uygun lokasyonda saklamak, barındırmak ve sınıflandırmak için oluşturulurlar. Bu şekilde ekipmanlar, kolayca bulunur ve operatörlerle doğru noktada buluşmuş olurlar.

yalın üretim gölge panoları, trilogiq

Gölge panolar, ESD korumları ve farklı renk seçenekleri ile sunulurlar. Endüstriyel ihtiyaçlarınıza ve kurumsal kimliğinize uygun renk ve fonksiyon seçenekleri bulunmaktadır. Kullandığınız ekipmanlar ve parçalar için özel olarak oluşturulan bu panolar, verimliliği artırmaya, zamandan kazanç sağlamaya ve kazancınızı artırmaya yardımcı olurlar.

Depolama ünitelerimiz, taşıma arabalarımız ve iş istasyonlarımız istediğiniz her boyutta ve yapıda üretilip gölge panolarla entegre edilebilir.

En faydalı uygulamaları ve sürekli iyileştirme sürecini desteklemek amacıyla uyum ve esnekliğin gerekli olduğu yerlerde ekipmanlarla çalışmak için en etkili çözümdür.

Trilogiq çözümlerinde tüm bileşenler değiştirilebilir ve yeniden kullanılabilirler. Böylece üretim alanlarındaki gereksinimler değiştiğinde en basit aletlerle değiştirilebilir, uyarlanabilir ve yeniden inşa edilebilirler. Bu da işletmelerin taşıma verimliliğini muhafaza etmesine ve bileşenlerin uzun ömürleri sayesinde yatırımınızın çöpe gitmemesine yarar.

Trilogiq tarafından geliştirilen hafif ve manevra kabiliyetine sahip boru, bağlantı elemanı ve tekerlek serisi olan GRAPHİT VE LEANTEK ürün grubu çelik ve benzeri malzemelerden oluşturulan benzer kaynaklı ünitelere göre esneklik ve düşük maliyet sağlar.

Trilogiq olarak danışmanlık, proje yönetimi, tasarım, montaj ve bileşen tedariği gibi farklı ürün yelpazesi sunarız. Üretim alanınıza özel ihtiyaçlarınıza uygun panolar ve diğer entegre çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.