Üretim Akışınızda Hızlı bir Gelişim İstemez misiniz?

Ürün Toplama Üniteleri

Artan üretim talebi üretim hattınıza fazladan baskı mı uyguluyor?  Üretim hattınıza daha çok ve daha hızlı parça sağlamanız gerekiyorsa lojistik ve güvenlik gece uykularınızı kaçırıyor olabilir.  Kanban Raf Çözümleri üretim hatlarının ihtiyaç duyduğu ilk giren ilk çıkar felsefesini en etkin şekilde uygular.

Kanban raf sistemlerini üretim hattınıza entegre ederek etkili parça tedariği ve hassas stok yönetimi sağlar ve yalın üretime en etkili geçiş sürecini başlatmış olursunuz.

Üretim alanındaki boş ya da aşırı yüklenmiş kutular geçmişte kaldı, çalışma alanları artık temiz tutularak verimliliği artırmak amaçlanıyor. Hat yakınında paketleme devre dışı kalır, bu da daha az paketleme ve daha düşük ağırlık anlamına gelir. Bu durum da parçaları belli bir sirkülasyon içinde tutar, yoğun üretim alanındaki forklift kullanımını azaltarak maliyeti azaltır ve fabrika işi taşımayı kolaylaştırır.

Ekran Alıntısıb

 

Ağır kutuların taşınması sırasında yaşayabileceğiniz problemleri hat dağıtım sistemlerini kullanarak çözebilirsiniz. Bu sistem sayesinde ağır kapasiteli kutuların manuel olarak taşınmasını ortadan kaldırarak iş sağlığı ve iş güvenliği risklerini minimize edebilirsiniz.
Besleme hatları sayesinde üretim operatörlerinin çalışma bölgesini ergonomik şartlara ulaşır, hatalar minimuma indirilir,  böylece üretim akışınızın verimliliği anında artacaktır. Üretim sürecinde ve stok verimliliğinde verimliliği artırarak masrafları azaltır, anında parça ikmalini ve stok döngüsünü hızlandırır.
2/3 kutu sistemi stok kontrolünü ve ikmal sistemini kontrol ederek manuel taşıma sürecini yönetmeyi kolaylaştırır. Yükler direkt olarak montaj noktasına konveyörlerle aracılığıyla ulaştırılır ve üretim için hazır olarak ikmal edilmiş olur. Raf yükseklikleri kolayca revize edilebilir, raftaki eğim sayesinde de operatör yükü görebilmesi kolaylaştırılır. Tüm bunlar operatörün yüke erişimini geliştirebilmek için tasarlanmıştır.
Tüm çözümler parçaların stok alanından üretim hatlarına taşınması amacıyla yönetilecek şekilde tasarlanır. Mobil üniteler esnek bir çalışma alanı sağlamak amacıyla montaj sürecine ek erişim sağlarlar. Bir kutu boşaldığında doldurulmak için yerinden ayrılırken, diğer dolu kutu onun yerini alır. Süregelen bu süreç, FİFO’ları operasyonlarının içine sokarak operatörün doğru stoğa doğru pozisyonda erişmesini, böylece parça toplama amacıyla iş istasyonlarından ayrılma ihtiyacı hissetmemesine yol açar.
Modüler çözümler üretim hattınızda ve çalışma alanınızda hızlı değişimler yapmanıza olanak sağlar. Fabrika içerisinde ya da üretim hattında değişen ihtiyaçlarınıza göre üniteleri optimize edebilirsiniz. 

Kanban, stok yönetimi ve üretim süreçlerinde kullanılmak üzere depolama üniteleri, arabalar, çalışma istasyonları ve troleyler gibi farklı ürün çeşitleri üretip montajlıyoruz. Bu ürünler üretim hattında değişen ihtiyaçlara göre modifiye edilebilir özellikte ürünlerdir. 

Ürün gamımız, danışmanlık, proje yönetimi, tasarım, montaj ve parça tedariği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.