BloodHound Projesinin Sponsoru Olduk

BLOODHOUNDSSC_Front34_Oct2017_1000_pic_credit_Flock_London

Bloodhound Projesi, karada giden en hızlı araç olma rekorunu kırmaya çalışan ve saatteki hızı 1600 kilometreyi bulan bir araç vasıtasıyla yeni jenerasyonun bilime, teknolojiye ve matematiğe olan ilgisini artırmak amacıyla yapılmış bir mühendislik macerasıdır.

Bloodhound projesinin temel inanç ve değerleri arasında işbirliği, açıklık, paylaşım gibi geleceğin şekillenmesini destekleyecek ortamları desteklemek var. Bu sayede geleceğin teknolojilerini üretecek olan yeni jenerasyon mühendislere ilham verilmek isteniyor.

BloodHound projesi ‘güç’ ekibinin üçüncü ve son projesi olacak. Bu hikayenin yaratıcısı, rekorların ve yeni teknolojilerin 

peşinde koşan adam olan Richard Noble, 1983 yılında ’Thrust2’ adını verdiği araçla 1,019.468 km hıza ulaşarak Dünya rekoru kırmıştı.

Hikayenin ikinci bölümü ise 1997 yılında geldi. İngiliz kraliyet hava kuvvetleri pilotu Andy Green’i de saflarına katan ‘‘güç ekibi’  jet motoruyla donattıkları araçlarıyla 1227.985 km hıza ulaşarak ses hızının üstüne çıktı ve kendi rekorunu geliştirdi.

Bu rekorun da ötesine geçmek isteyen Andy Green ve The Bloodhound Ekibi 2019 yılının sonbahar aylarında Güney Afrika’da saatte 1000 mil (1609.34) hızı geçmeyi hedefliyorlar.

Trilogiq, Bloodhound projesine için modüler depolama, taşıma ve troley üniteleri sağlayarak katkıda bulunmaktan onur duyuyor.

BloodHound, 13.4 metre uzunluğunda ve 7.5 ton ağırlığında, iki motoru toplamda 135000 beygir gücü (Bir Formula 1 yarışındaki 22 otomobilin toplam beygir gücünün 6 katı) güç üretebiliyor. Bloodhound supersonic arabasının tasarımında ve yapımında toplamda 110 yıl süren bir işgücü kullanıldı. Trilogiq de bu çalışmaya süpersonik aracın ve parçalarının güvenli şekilde korunmasına ve taşınmasını sağlayacak üniteler tasarlayarak destek verdi.

İşte Dünya’nın en hızlı aracı için yaptığımız üniteler;

İşte Dünya’nın en hızlı aracı için yaptığımız üniteler
İşte Dünya’nın en hızlı aracı için yaptığımız üniteler

 

Bloodhound SuperSonik Piste Çıkıyor

Bunlarla birlikte etkinlik sırasında VIP girişindeki fotoğraf çekimi alanlarındaki standların montajı da Trilogiq tarafından yapıldı.
Bunlarla birlikte etkinlik sırasında VIP girişindeki fotoğraf çekimi alanlarındaki standların montajı da Trilogiq tarafından yapıldı.

Uzun yıllar süren çığır açan tasarım, test ve üretim süreci sonunda, artık Bloodhound’u Dünya’ya tanıtmanın zamanı geldi. Dünya rekoruna giden süreçteki en önemli geliştirme aşaması olan testler 26 -30 Ekim tarihleri arasında İngiltere’nin Newquay kasabasındaki Cornwall’s Havalimanında gerçekleşecek. Şu anki rekorun sahibi olan Andy Green, Bloodhound aracını, sistemlerini ve motorlarını ilk kez test ederek tarihe adını yazdıracak. Bu test sayesinde araçtaki tüm sistemlerin tasarlandığı gibi çalışmasını görmek açısından çok önemli olacak. Bu test aşamasındaki hızlar is makul seviyelerde tutulacak.

2735 metre uzunluğundaki Newquay’deki Cornwall havalimanında; supersonik aracın ilk sesini duymak isteyen meraklılar için harika visualmanagementbir haftasonu olacak.

Etkinlik günleri ve saatleri ise şöyle;

26 Ekim Perşembe – VIP Günü

28Ekim Cumartesi- Halka Açık Gün

30Ekim Pazartesi – Eğitim Günü

Aşağıdaki adresten bilet alarak tarihi bir güne şahitlik edebilir, projenin ilerlemesine de destek olabilirsiniz.

Bloodhound Projesinin resmi Facebook hesabı;

https://www.facebook.com/BLOODHOUNDSSC/

Categories:Genel