Temiz ve Düzenli Bir Üretim Alanı için Temizlik İstasyonları

5S Temizlik Dolabı

Temizlik istasyonları, herhangi bir üretim, atölye veya depolama alanında 5S yalın felsefe programının uygulanmasının önemli bir parçasıdır.

Zorlu endüstriyel ortamlar için araçları ve ekipmanları belirli bir yerde tutmak oldukça mantıklıdır. Fabrikanızın tamamında en yüksek hijyen seviyesini korumak istersiniz.Temizlik istasyonları malzemelere ve ekipmanlara kolayca uygulanarak üretim alanı temizliğini sağlamak için gereken her şeye hızlı ve kolay erişim sağlar. Gölge panosu içeren bir temizlik istasyonu, tüm ekipmanların nerede saklanması gerektiğini gösterir. Bu sayede boş olan bölüm belirlendiğinde eksik ekipman da bulunabilir ve değiştirilebilir.

Üretim alanlarında kirlenmeyi önlemek ve başıboş döküntülerin yol açtığı potansiyel zararı azaltmak, gıda ve ilaç üretiminde özellikle önemlidir. Temizleme istasyonunuz, farklı çalışma yüzeyleri için renk kodlu bezlerden, temizleme işlemi tamamlandığında kullanılacak el dezenfektanına kadar, her şeyi tam olarak gereken yerde tutar.

Tüm temizlik malzemelerinizi ve atık yönetiminizi tek bir yerde tutmak, personelinizin çalışma alanını uzaklaşmadan temizlemesine ve İstasyona yerleştirilmiş çöp bidonuna çöpü atmasını sağlar.

cleaning-infoIsmarlama yapılmış temizleme istasyonlarının markalaştırılması mesajınızı güçlendirecektir. Yanlış bölgeye veya konuma taşınmamak için temizlik istasyonları departman veya alan adı ile basılabilir. Temizleme kontrol listeleri, zamanlamaları ve diğer bilgilerin anında görüntülenmesi ve değiştirilmesi için görsel bilgi ve belgeler çerçevelere eklenebilir. Temizleme politikaları ve şirketin doğru uygulamaları hakkında temizlik görevlilerini güncel tutmak için kullanışlı bir araçtır. Temizleme çözümlerimiz, tam gereksinimlerinize ve alanınıza uyacak şekilde tasarlanmıştır ve görev için kullanılan aletlere uyacak şekilde ısmarlama bir gölge panosu içerebilir. Ayrıca, renk kodlaması sunmamızla beraber araçlar işlevlerine, yerlerine ve görevlerine göre tanımlanabilirler.

 

 

Faydalar:

  • Temizlik araçlarının belirlenmiş yerlerde depolanması
  • Kayıp veya geri getirilmemiş ekipmanın belirlenmesi
  • Hasar gören veya bozulan temizlik ekipmanını hızlı bir şekilde tespit edilmesi
  • Yanlış yerleştirilen ekipmanın neden olduğu yaralanma riskinin azaltılması
  • Görsel yönetim ve renk kodlama politikalarına yardımcı olunması

NG-B-Cleaning-Station2

Çözümlerimiz mevcut üretim metotlarınıza kolaylıkla uygulanabilir ve kurulumdan hemen sonra kullanıma hazır olabilirler. Özel bir görevi yerine getirmek ve çalışma ortamında en yüksek hijyen düzeyini korumak için tasarlanmışlardır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

Üretim Alanları için Temizlik İstasyonları

Temizlik istasyonlarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri ve standart ürünlerle ilgili fiyat bilgisini içeren tanıtım dökümanını indirmek için bilgilerinizi bırakın.