Tarım ve Hayvancılıkta Standartları Yükseltiyoruz!

Trilogiq Brezilya’da faaliyet gösteren önemli iş ortaklarından biri olan Granja Mantiqueira çalışma alanlarını optimize ederek personellerine daha iyi çalışma standartları sunuyor. Kuruluşun üretim alanı artık çok daha güvenli, çok daha ergonomik ve çok daha verimli.

trilogiq taşıma sistemleri“Kaliteli ürün, iyi hizmet ve makul fiyatlı bir tedarikçi arayışımız vardı. Trilogiq, güvenli, ergonomik ve sağlam çözümler sunarak daha ilk alışverişimizde beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı.”

Gustavo Regiani (Üretim Koordinatörü)

Granja Mantiqueira Güney Amerika’da faaliyet gösteren bir tarım ve hayvancılık çiftliğidir. İşletme 1980’lerin sonlarında Itanhandu şehrinde iş adamı Leandro Pinto tarafından 30 bin tavukla kuruldu.

Mantiqueira kümes hayvancılığında Avrupa ülkelerinde belirlenen yüksek standartları Brezilya’ya getirmeyi misyon edindi. Çiftliğin şu anda 1900’ü aşkın çalışanı var ve tüm üretim süreçleri otomatik olarak işliyor. Yumurtaların müşteriye ulaşmasına kadar olan tüm süreçler el değmeden yapılıyor.

2000 yılında Brezilya’nın en ünlü süpermarket zincirinin sahibi olan Carlos Cunha Mantiqueira’nın potansiyelini gördü ve şirketi daha da geliştirmek ve yeni pazarlama atılmak adına hisselerini satın aldı.Trilogiq Taşıma Ünitesi

Bunun ardından sürekli iyileştirme çalışmaları yatırımları yapılmaya başlandı. Demir profilden yapılmış eski ve hantal taşıma ve depolama ekipmanlarını daha modern sistemlerle değiştirilmeye karar verildi.

Şirket çalışanlarına ergonomik, güvenli ve verimli bir çalışma ortamı sağlayarak operatörlerinin çalışma koşullarını iyileştirmeye odaklandı. Taşıma sistemlerini geliştirmek ve iş güvenliğini artırmak öncelikli hedefti.

Trilogiq Mobil Temizlik İstasyonlarıDeğer oluşturmak, iyi hizmet ve itibar Granja için en önemli şeyleri oluşturuyor. Granja modernizasyon için iş ortağı ararken Trilogiq’i seçti, biz de onlara yumurtaların hasar görmeden taşınmasında, trilogiq taşıma arabalarıpaketleme süreçlerinde, temiz oda sistemlerinde ve temizlik istasyonlarında yenilikçi çözümler ürettik.

Gustavo Regiani şöyle açıklıyor;

“Son yıllarda üretim süreçlerimizi geliştiren, organizasyonu optimize eden, iş sağlı ve güvenliğini artıran çözüm ve teknolojilere daha fazla yatırım yapıyoruz.

Mato Grosso tesisimizde sürdürülen yalın felsefeye geçiş süreciyle tedarik süremizi geliştirmek ve atıkları azaltmak için pratik çözümler aramaya devam ediyoruz. Hiç şüphesiz Trilogiq’in global tecrübesi ve desteği ile Mantiquera grubunun en büyük destekçisi olacağını düşünüyoruz.”

Siz de üretim alanı optimizasyonu konusunda destek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.