TAKT Zamanını İyileştirerek Çalışma Alanında Verimliliği Artırın

industrial-solutions

Verimliliği maksimize etmek isteyen şirketler üretim hattına düzenli malzeme akışı sağlayarak üretim alanlarını optimize etmelidirler.


Güncellenebilir depolama sistemleri üretim alanlarında köklü değişiklikler yapmadan ikmal ve geri ikmal süreçlerini yerine getirecek şekilde düzenlenebilme özelliklerine sahiptir. Çalışma alanlarındaki parçalar ve ekipmanlar erişimi kolaylaştıracak şekilde optimize edilirler. Taşıma arabaları ve el arabaları depolama sistemlerine uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır.

İş ortaklarımızdan olan bir elektronik parça üreticisi firma, üretim alanındaki yüzlerce depolama rafını değişen ihtiyaçlarına göre sürekli olarak güncelleyebiliyor. Küçük miktarda stok ve bir gecelik fazladan çalışma, şirketin değişen gereksinimlere daha çabuk adapte olmasını ve üretim hedeflerini tutturmasını kolaylaştırır. Firmaların önemli performans değerlendirmelerinden biri olan TAKT  zamanı da (üretim hızını teslimat tarihi ile karşılaştırmayı sağlayan birimdir) %20 oranında geliştirebilir.

Bir diğer iş ortağımız ise son montaj hattındaki sabit sistemlere entegre ettiği modüler depolama rafları sayesinde konteynır sayısını %58 oranında azalttı. Tekerleklerle desteklendirilmiş bu depolama sistemleri ilk gelen ilk çıkar döngüsünü geliştirerek parçaların doğru yerde montaja girmesini sağlar, bu da üretim hattındaki gerekli stok miktarını azalmasına yol açar.

Ergonomik çalışma ortamlarının yaratılmasıyla beraber çalışma alanlarındaki verim ve üretim kapasitesi gelişti. Modüler taşıma ve depolama sistemleri, kullanıcılara geleneksel sistemlere göre parçalara ve ekipmanlara yönetiminde daha az, daha küçük hareketler yapacak şekilde düzenleme fırsatı tanıyan ergonomik çözümler üretmelerine yol açtı. Hareket gereksinimindeki azalmalar üretmenliğin artmasına neden olurken, tekrarlanan işleri ve gereksiz stok adetlerini azalttı.

Modüler depolama sistemleri, bileşenlerinin ucuz ve yeniden kullanıma uygun olması sayesinde daha düşük maliyetli olmaktadır. Gereksinimler değiştiğinde farklı şekillerde güncellenebildiklerinden satın alınırken yapılan yatırım boşa gitmiş olmuyor.

Müşterilerin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler yaratılabilmesi, GRAPHIT modüler taşıma ve depolama ürünlerini yalın üretim yapan işletmeler arasında çok talep edilen bir çözüm olmasını sağlıyor.

Aşağıdaki gibi yapıların oluşturulabileceği boru, bağlantı elemanları ve aksesuarları üretiyoruz.

  • Depolama Sistemleri ve Akış Rafları
  • Taşıma Arabaları
  • Ergonomik Çalışma İstasyonları

Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0216 482 20 07 numarasını arayabilir ya da iletişim formunu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.