Sürekli İyileştirme için Fabrikanızı Kişiselleştirin

üretim alanı iyileştirmesi ve modüler çözümler

Firmalara özel tasarlanan çözümler, yalın üretim felsefesine bağlı olarak mevcut üretim alanına ve operatörlerine uygun olarak geliştirildikleri için sürekli iyileştirmeyi amaçlayan benimseyen şirketlere büyük fayda sağlarlar. Örneğin, operatörlerin fiziksel özelliklerine göre oluşturulmuş çalışma tezgahları, dinamik akış rafları ve endüstriyel taşıma arabaları üretim verimliliğini artırırken, operatörlerin sağlığını da korur.

Çalışma Tezgahları üretim süreçlerini hızlandırır.Ürüne olan talep yükseldikçe imalat yapan firmaların eski tip üretim yöntemlerine devam etmeleri büyük handikap yaratır, çünkü yönetim ve lojistik maliyetleri artan talep ve baskı ile birlikte yükselir.

Geleneksel üretim süreçleri hatalara ve fazla üretime neden olur. Bunun en önemli nedeni eski prosedürlerin gereksiz üretim adımlarını ve malzeme taşıma gereksinimlerini içermesinden kaynaklanır. Bu da her bir görev için daha fazla operatöre ihtiyaç duyulması, haliyle ekstra maliyet anlamına gelir.

Yalın üretim, proses, stok ve alan verimini artırmak için oluşturulmuş, ürüne ve müşteriye daha fazla değer sağlayan bir üretim felsefesidir.

İşin ideali, üretim süreçlerinin iş akışının kesintiye uğramadan iyileştirilmesidir. Üretimde kullanılan çoğu ekipman sabit olduğundan yalın üretim felsefesinin ihtiyaç duyduğu esnekliğe ve uyarlanabilirliğe sahip değildir. Trilogiq tarafından üretilen Graphit ve Leantek çözümleri özel olarak tasarlanır, montajlanır ve teslim edilir. Müşterilerimize planlamadan teslimata kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak hizmetler sunuyoruz.

Graphit ve Leantek sistemleri sahip oldukları yeniden kullanılabilirlik ve esneklik özellikleri sayesinde hiçbir eğitim ya da özel ekipmana ihtiyaç duymaksızın hızlıca değiştirilebilir ve montajlanabilir. Bu yalın üretimin önemli prensiplerinden olan çalışanları iyileştirme sürecine dahil etmeyi de teşvik eder. Çalışanların üretim ortamını sahiplenmesini artırır, iyileştirmeye ihtiyaç duyulan alanları belirlemelerini sağlar ve kaybı azaltmak için gereken yönetimsel müdahaleyi beklemek yerine aksiyon alacak yolları bulmaya cesaretlendirir. Bu durum çalışan motivasyonunu ve tatminini artırmaya yardımcı olur ve verimlilik gözle görülür oranda artırır.

Trilogiq’in verdiği hizmetler arasında;

  • Üretim Alanı Planlaması
  • Depolama Sistemlerinin koordinasyonu
  • Anahtar teslim sistem kurulumu

Sizin için hazırlanan sistemler ihtiyacınıza uygun olarak tasarlanır, montajlanır ve kurulumu yapılır. Üretime başlamanız için gereken tüm sistemler ve ekipmanlarıyla birlikte dakikalar içinde kurulur.

Daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.

beyaz oda üretim alanı organizasyonu