Royal Mail, ergonomi ve verimlilik açısından bir adım önde

Royal Mail son zamanlarda tesislerinde personel yaralanmalarını azaltmak ve çalışma alanı kazanmak için ergonomik ve verimli iyileştirmeler yaptı.

Özel Royal Mail uygulaması gösterildi.

 

Royal Mail Lojistik’ten Ken House ile röportaj

Royal Mail’den Ken, İngiltere merkezli Tube ve Bracket’ten Joe ile yeni süreç ve Royal Mail’de nasıl bir etki yarattığına dair görüşmeler yaptı.

Konveyörlü yeni ekipmanlar operatörlere yüklerin daha düşük bir seviyede taşımasına imkan vermektedir. Şimdi posta otomatik olarak konveyör üzerine düşürülür ve böylece sıralama yapmak için bekleyen operatörlerin önüne düşmesine izin verir. Paketleri yukarı kaldırıp kayışları veya kuşakları çıkarabilir, postaları konteynırlara doğru pozisyonda koyabilir ve postaları uzağa itebilir, diğer taraftaki bir operatöre alıp bir sonraki işleme geçebilirler. Diğer taraftaki bir operatörün postayı alıp bir sonraki işleme ilerlemesini sağlar.
Tepsiler, operatörleri konteynırlar ile beslemeye devam ettiren bir lojistik operatörü tarafından arkadan geri gönderilir. Bu, operatörlerin geçmişte yapması gereken bükülme, büküm ve kaldırmayı ortadan kaldırdı. Şimdi personel, boş dönen konteynırları yeniden doldurmak için arkaya uzanıp etrafında dönmeye gerek kalmadan görevini yapmak için hazır bulunabilir.
Değişiklikler öncesinde sahip oldukları işlemciler, operatörlerin içerdiği kağıtları boşaltmak için kafa yüksekliğinden kaldırarak 10kg’lık postaları topladıktan sonra postaları tepsiye yerleştirerek, tepsileri kaldırıp aşağı doğru bükerek bir kutuya koydular.

“Bu aslında çalışma istasyonlarını ve ihtiyaç duyduğumuz alan miktarını azalttı. Farklı alanlardaki atölyenin her tarafını kullanıyorduk, bu yüzden çok alanımız yoktu, ancak eğimli yere sürgülenmiş ve buna sürgülü, kalıcı bir eve sahip ve 24 saatte kurulum var, orada bir işimiz olduğu zaman”  Royal Mail Şirketi’nden Ken söylüyor.