Personel mesaj alıyor mu?

vis-man-display2

Görsel bilgileriniz hak ettikleri dikkati gösteriyor mu ya da personeliniz “döngüden uzak tutulduğunu” iddia ediyor mu?

Görsel yönetim, birçok üretim işletmelerinde, ağır metinlere ve yazılı talimatlara dayanmak yerine, bilgi aktarmak için çizelgeler, semboller, resimler ve diyagramlar gibi basit görsel işaretleri kullanan bir tekniktir. Renk kodlaması da yaygın olarak kullanılmaktadır.
Görsel yönetimin temel fikri, bir şey netçe görülebiliyorsa hatırlama ve anlamanın daha kolay olmasıdır. Üretim alanındaki herkesin aynı bilgileri kullanarak sunması, ortak hedefleri desteklemeye de yardımcı olur ve böylece hepsi işin başarısı için en önemli süreç ve sonuçlara odaklanır. Bu metodoloji, azalan atıklar, daha iyi verimlilik ve sürekli süreç iyileştirmesi gibi yalın üretimle birçok hedefi paylaşmaktadır.

cube-5-1

Modüler yaklaşım, kullanıcıların görsel bilgileri sunmak için bir dizi yenilikçi üç boyutlu yapı oluşturmalarını ve yapılandırmalarını sağlar. Bu, giriş ve çıkışlarda konumlandırılmış duvar ya da köprüler içerebilir, böylece çalışanlar, önemli ve zamanında gelen bilgiyi geldiklerinde ve ayrıldıklarında görürler.

Etkili bir yalın üretim çözümü özelliği, basit tasarım, temiz hatlar ve basit tasarımı korurken, görsel olarak aydınlatma, video ekranları ve diğer görsel-işitsel ekipman entegre çözümlerin oluşturulmasını sağlamak için yapılara dahil edilebilir.

Görsel yönetim çözümlerimizin ‘mükemmeliyet merkezi’ bilgilerinizi nasıl sağlayacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.