Moto Guzzi Gelenekle Yeniliği Birleştiriyor

moto-guzzi-it

Optimize edilmiş çalışma istasyonları ve taşıma üniteleri üretim hatlarına katma değer yaratır ve üretim personelinin verimliliğinde büyük etki eder.

Moto Guzzi, ünlü italyan motosiklet üreticisi, Carlo Guzzi ve Giorgio Parodi tarafından 1920 yılında, resmi açıdan kurulduğu 1921 yılından bir yıl önce, kuruldu. “Normale” adı verdikleri ilk modelleri 500cc’lik bir motorla birlikte 1922 yılında piyasaya sürüldü. Bu model pazarda hemen dikkat çekti ve markanın ilk büyük başarısı oldu.

Artan üretim açığına karşılık verebilmek için 1950’li yıllarda, Moto Guzzi fabrikası üç katlı son montaj alanı ve üretim değerlendime departmanıyla birlikte dikey anlayışı benimsedi. Bu değişimin sonucu pozitif oldu, çünkü üretim alanı oldukça sınırlıydı ancak motorlar üçüncü katta üretildikten sonra oval bir pistte test edilebiliyordu, sonrasında da vinç yardımıyla aşağıya indirilebiliyordu.

Moto Guzzi fabrikası ve Efsaneleşen Kırmızı Kapıları
Moto Guzzi fabrikası ve Efsaneleşen Kırmızı Kapısı

2015 yılında Piaggio grubun satın almasının ardından, Moto Guzzi için bir seferde her alanı geliştirebilecekleri bir plan hazırlandı. Tarihi Mandello Del Lario fabrikası gözle görülür bir evrim geçirdi. Dışardan baktığınızda Moto Guzzi logosunun bulunduğu büyük kapıların arkasındaki tarihi bina eski havasını koruyor. Moto Guzzi’lerin üretiminin yapıldığı iç binalarda da aynı tarihi hava korunuyor. Ancak içeri girdiğinizde tüm bu eski ihtişam yerini yepyeni üretim hatlarına ve yeniden yapılandırılmış bir binaya bırakıyor.

Trilogiq İtalya’da çalışan arkadaşlarımız geliştirilmiş bir üretim hattı oluşturulması için Moto Guzzi’deki mühendislerle yakından çalıştı. Proje ekibimizin Moto Guzzi’nin üretim alanını ve personelini detaylı olarak incelemesi ve verimliliğin analizinin yapılması istendi.

Değerlendirmeler tamamlandıktan sonra graphit bileşenleriyle inşa edilmiş çalışma istasyonları eski statik tezgahların yerini aldı. Bu istasyonlar Moto Guzzi’nin sürekli gelişim süreci için ihtiyaç duyduğu ergonomiye kavuşmasını sağladı. Geliştirilen çalışma istasyonları, üretim personelinin gereksiz hareketlerinden kaynaklanan zaman ve enerji kaybını azalttı, konfor ve iş güvenliğini artırdı.

Büyük elemanların taşınması sırasında ortaya konulan iş gücünü azaltmak için de yeni araçlar tasarlandı. Graphit sistemler ve aliminyum borular sayesinde operatörlerin minimum eforla taşıma yapabilecekleri hafiflikte taşıma arabaları üretildi.

Moto Guzzi bu geliştirmeler sonucunda üretim alanına değer kattığını ve yeni iş istasyonlarının verimi artırarak operasyon sürecini geliştirdiğini belirtiyor.

Diğer 17 ülkede olduğu gibi Trilogiq İtalya’da bizim gibi Trilogiq Grubun önemli bir parçası. Üretim alanını, üretim hattı ve lojistik alanlarını geliştirmekgeniş bir ürün gamı sağlıyoruz.

Sizin de üretim hattınız geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsa, bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Birlikte çalışma alanınızı maksimum verimliliğe taşıyalım.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.