Modüler Stok Yönetim Ürünlerinin Perakende Sektörüne Faydaları

Perakende Raf Ürünleri

Trilogiq tarafından piyasaya sürülen yeni Graphit ürünleri, perakende sektöründeki lojistik yönetiminde ileriye doğru önemli bir adım oldu.

Eski usül ağır çelik borular ve bağlantı elemanları yerini gösterişli bağlantı elemanları, aliminyum ve paslanmaz çelikle anodize edilmiş karbonfibere bıraktı. Bunun sonucunda ortaya çıkan yeni ürünler eski ürünlere göre daha hafif, daha dayanıklı ve daha güçlü oldu. Bu gibi sebeplerle ürünleri stoklamak, depolamak ya da taşımak isteyen perakendeciler için somut faydaları azımsanmayacak kadar çoğaldı.

Yalın ve hücresel üretimi desteklemek amacıyla geliştirilmiş olan modüler sistemlerin öncelikli kullanımı alanı yüksek verimli, ergonomik ve farklı koşullara göre adaptasyon gösterebilen depolama ve taşıma ürünlerine ihtiyaç duyulan depo,fabrika ya da atölye gibi çalışma alanlarıdır.

Trilogiq ürünlerinde şekil ve boyutlar, ürünün yerleştirileceği uygun alanlara göre optimize edilebilir. Verimliliği korumak ve artırmak amacıyla istenildiği zaman istenilen şekilde adapte edilebilen ürünlerdir. Bunun gibi avantajları sayesinde modüler sistemler perakende ve tedarik yönetimi sektöründe üretim ve stok yönetiminden, teşhir ve mağaza görsel yönetimine kadar geniş bir kullanım alanı sunar.

 

Trilogiq tarafından perakende şirketleri için tasarlanan  ve üretilen ürünleri incelemek için tıklayın.

Yeni bağlantı elemanları sayesinde, bağlantı bölgeleri boruların tamamını kapatacak şekilde kapatılıp, suyun, havanın ve tozun girmesini engelleyerek, iş güvenliğine uygun, pürüzsüz ve güvenli şekilde tamamen kapatılır. Bu yeni yöntem korozyonu engellediği gibi hijyen ve temizliğin çok önemli olduğu ilaç sanayi, gıda üretimi gibi sektörler için de oldukça avantajlıdır.

Graphit bağlantı boruları karbonfiber, anodize edilmiş aliminyum veya paslanmaz çelik boru seçeneklerinin yanında borulara uyumlu renklerde bağlantı elemanları seçenekleri de bulunmaktadır.

  • Aliminyum borular çelik borulara göre %65 daha hafiftir.
  • Karbonfiber borular çelik borulara göre %86 daha hafiftir.
  • Kompozit borular çelik borulara göre %60 daha hafiftir.

 

brochure_stand_1-186x300IMG_4577

mobile-stock-control-240x300

retail-clothing-230x300

 

 

 

 

 

Daha hafif yapı elemanları sayesinde taşıma ve depolama ürünlerinde kazanılan ağırlık daha hızlı ve kolay operasyon imkanı tanır ve taşınması gereken ağır yüklerin taşıma ünitesi sınırını aşmadan taşınmasını sağlar.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.