Lojistik Operasyonlarını Geliştiren Sistemler

lojistik operasyonlarını geliştiren sistemler

Operasyonel kusursuzluğu sağlamak büyük yatırımlar gerektirmez, hedefe duyulan kararlılık çoğu zaman yeterlidir. Küçük ve basit değişimlerle işletmenizin verimliliğini ve karlılığını hızlı şekilde artırabilirsiniz.

 

Farklı örneklerden edindiğimiz tecrübeye göre fabrikalar ve lojistik merkezleri çoğu zaman yeni sistemlere ihtiyaç duyduklarında iş akışlarını geliştirecek konveyör, çalışma hücresi ya da depolama ünitelerine yönelmek yerine mevcut sistemlerini yenileme çalışması yapmayı tercih ediyorlar. Yeni çalışma yöntemleri uygulamak için sürekli geliştirme odaklı bir kurumsal kültür gerekmektedir. Eğer büyük hedefleri başarmak ve çalışma alanınızı geliştirmek istiyorsanız ‘şu ana kadar nasıl yapıyordum’ felsefesini ‘daha iyisini nasıl yapabilirim’ felsefesiyle değiştirmelisiniz.

 

İhtiyaç duyulan değişikliklere adapte olurken üretim istikrarını kaybetmemek için esneklik önemli bir etkendir. Süreçlerin tamamını yönetebilme yeteneği sürekli geliştirmeyi ve yüksek yatırım getirisini sağlar.

 

Endüstrinizdeki yeni ürün ve çözümleri takip edip, üretim alanınıza entegre ederek israfı azaltırken üretim döngüsünü de Yalın Üretim Alanları için Dinamik Raf Sistemlerihızlandırabilirsiniz.

 

Örneğin katma değer katan operasyonlar için tekil lokasyona sahip olmak ekonomik anlamda daha iyidir, ayrıca alanı ve depolamayı maksimize eder.

 

Parça ve ekipmanları operatörlerle doğru yerde ve doğru zamanda buluşturmak üretim verimliliğini önemli oranda artırır. Üretim alanlarında taşıma yapmak için özel olarak tasarlanmış konveyör, raf sistemleri ve taşıma arabaları; malzeme akışını, stok miktarını, lojistik süreçlerinin organizasyonunu sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmanıza  yardımcı olur.

 

Yalın Üretim Alanları için Dinamik Raf Sistemleri
Üretim alanları için tasarlanan ve montaj hattına besleme akışını geliştiren sistemler.

FIFO raflarını kullanarak stoğun operatörler buluşmasınındaki dengeyi sağlayabilirsiniz, ayrıca bu raflar sayesinde parça ya da stok eksikliği durumu erkenden farkedilebilir ve gereken önlemler alınabilir.

 

Trilogiq tarafından geliştirilen Kaizen çözümleri montaj hattındaki görev kutularını aktif tutarak anlık beslemeyi geliştirir, ayrıca ana depoda tutulan stok enventerini de azaltır.  

 

Üretim alanınızda yapacağınız basit bir analiz ile verimliliğinizi artıracak hızlı geliştirmelerin olduğunu farkedebilirsiniz.

 

Günümüzde tedarik zinciri stratejilerinin önemi sürekli olarak artmakta. Bu artışla birlikte dayanıklı ve modüler sistemlerin üretim aksama sürelerini minimum seviyelere indirmesi çok büyük katkı sağlar. Masraflar azaltılabilir ve artan talebin önüne geçilebilir.

 

Trilogiq’in proje ekibi üretim alanınızı ziyaret edip size uygun çözüm önerileri geliştirebilir. Verimliliği en üst seviyeye taşıyacak, maliyetlerinizi azaltacak ve üretkenliğinizi geliştirecek çözüm önerileri almak için aşağıdaki formu telefon numaranızı da ekleyerek doldurabilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.