Kanban Yolunda Hep Tam Zamanında

Görsel Yönetim Panoları

Üretim alanınıza Kanban uygulamalarını entegre etmek, aşırı yüklemeyi elimine etmeye ve üretkenliği artırmaya yardımcı olurken, gereksiz fiziksel faaliyetleri de ortadan kaldırır.

Kanban, yalın ve dakik imalat hatlarını oluşturmak için bir malzeme yenileme sistemidir. Üretim sürecinin bir bütün olarak çalıştırılmasını desteklemek için etkili bir araç ve bu sürecin geliştirilmesini teşvik etmenin mükemmel bir yoludur.

Kanban rafları seçilen sayıda görevi yerine getirmek için gereken kesin malzemeler veya bileşenlerle doludur, böylece verimliliği arttırır ve imalatta stok maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

Kanban, görsel komut isteminin ardındaki yöntemdir. Akış rafları, iş istasyonları veya çalışma hücreleri gibi birçok farklı çözümle birlikte kullanılabilmektedir. Genel olarak Kanban sistemini uygularken, her bölüm için  üst veya alt dönüş hattı içeren ayrı bir konum olacaktır. Dönüş şeridinde boş bir kutu olduğunda, parçalarla doldurulması gereken ‘su örümceği’ sinyalini verecektir. Kutu, son kutu kullanılmadan önce geri gönderilir ve üretim için kesintiye uğramaksızın boşaltılır.

Trilogiq, bu çözüme, yeniden stoklamayı sağlamak için hali hazırda bulunduğunuz herhangi bir sisteme uygulanabilen Kanban rafı diyor. Örneğin bazı şirketler ışık sistemine sahipler – Bir parçanın yenilenmesi gerektiğinde ışık yanar. Bazı firmalar, farklı rafların model ve zamanlamalarını bilen ve belirli bir zaman aralığına uyacak şekilde rafları tam zamanında tekrar dolaştıran döngüde çalışan; süreç konusunda eğitimli ve aşina bir danışman olan “Su Örümcek” kullanır. Diğerleri, örneğin, takılı bir kırmızı tüp vasıtasıyla doldurulması gereken rafa yapışacak şekilde döndürülebilen ve bir kutunun yeniden doldurulması gerektiğini belirtmek için manuel olarak çalışan görsel bir işarete sahiptir.

İdeal Kanban çözümünüzü bulmanıza yardımcı olmak için bizimle iletişime geçin