İş akışınızda hemen bir iyileştirme yapmayı düşünür müsünüz?

kanban-racking825

Üretim hattınızdaki artan üretim talebi baskısı büyüyor mu?

Eğer hat kenarına daha çok parça tedarik etmeye ihtiyaç duyuyorsanız, muhtemelen güvenlik sorunlarını ve daha ağır ve daha çok yük taşıma lojistiğinin yaratabileceği sıkıntılarını düşünüyorsunuzdur. Kanban Raf çözümleri  ilk giren ilk çıkar (FİFO) dağıtımını son derece doğru olarak sağlamaktadır.

Bir Kanban raf sistemi uygulaması, doğru stok envanteri ve verimli parça dağıtımı ile yalın üretim süreçlerine en uygun şekilde cevap vermenin avantajını size sunacaktır.

Geçmişte boş ya da fazlaca doldurulmuş kutular kullanılır iken, şuan iş sahalarını düzenli tutmak ve sürdürmek, aynı zamanda verimliliği artırmak daha da kolaylaşmıştır. Büyük hacimli hat kenarı ambalajlama elimine edilmiştir. Bu, daha az ambalajlama ve daha düşük ağırlık anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yoğun iş sahalarında yaşanan forklift kazalarının dışında, parçaların dağıtım ve nakliyesinin en düşük maliyette tutulmasına imkan vermektedir.

Ağır kutuları taşıma probleminin üstesinden gelebilmek için, hat kenarı dağıtım sistemini tanıtıyoruz. Bu sistem manuel yapılan taşıma ihtiyacını elimine etmektedir ve aynı zamanda güvenlik riskini ve oluşabilecek potansiyel hastalıkları azaltmaktadır.

Hat kenarı dağıtımı, ergonomik sınırlar içinde ve operatör hatalarını minimize ederek iş akışınız içerisinde hemen bir iyileştirme sağlar. Üretim sürecinde ve stok yönetiminde maliyetleri düşürür ve verimliliği artırır, ayrıca tam zamanında yeniden doldurma ve stok rotasyonunu destekler.

2/3 bir kutu sistemi , manuel taşıma ihtiyacını yok etmek için stok kontrolünü yönetecektir. Yükler üretime hazır bir şekilde kolaylıkla yeniden doldurulabilir ve doğrudan kullanım noktasına konveyör yoluyla dağıtılabilir. Raf seviyeleri ayarlanabilir, dolayısıyla yükün görüş alanına göre eğim verilebilir.

Çözümler, hat kenarı kullanım noktasından depo alanına kadar dağıtım ve yönetim için dizayn edilmiştir. Mobil üniteler de montaj sürecinde, esnek bir çalışma alanına imkan vermektedir. Kutuların biri gittiğinde başka bir tanesi alır, boş kutu raf boyunca tekrar doldurulmak için hareket eder. Bu devam etmekte olan süreç, her zaman operatörün doğru pozisyonda stoğa erişimine imkan verir ve onların günlük aktiviteleri içerisine “FİFO’yu dahil ederek stok yer değiştirmeyi yönetmek için, çalışma istasyonundan uzağa taşıma zorunluluğunu yok eder.
Modüler çözümlerimiz iş akışınız ve süreçlerinizde kolay ve hızlı değişimler yapabilmenize olanak sağlar. Fabrikanın genelindeki özel süreçler için uygulamaları en uygun şekle getirebilir ve aynı zamanda depo alanında ve üretim hattı boyunca parçaların hareketini sağlayabilirsiniz.
Biz çözüm çeşitliliği olan kolaylıkla montaj edilebilir modüler sistemler üretiyoruz. Tüm üretim sürecinde kullanılabilecek depolama rafları, yük ve taşıma arabaları, Kanban için ergonomik çalışma istasyonları ve FİFO stok yönetimini sağlamaktayız. Ürünlerimiz proses değişikliklerinin yapılabilmesi için kolay ve hızlı bir şekilde yeniden şekillendirilebilir ya da değiştirilebilir.

Tüm ürün serilerimiz, danışmanlık, proje yönetimi, tasarım, kurulum ve parça tedarik desteği hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.