Onun yerine gelen her şey ve her şey için bir yer!

shadowboard-detail3

Araçların tam olarak nerede olmasını beklediğinizde çok fazla zaman ve çaba kaydedilebilir. Düzenli bir çalışma yeri kurmak, bir gölge panonun ergonomik çalışma istasyonlarına ve taşıma arabalarına entegrasyonu ile daha kolaydır.

Her alet, belirlenmiş ve tanımlanması kolay bir yere sahiptir, böylece aletlerinizi her zaman doğru pozisyona geri getirebilir ve ihtiyacınız olduğunda onlara tekrar tekrar elinizi uzatabilirsiniz.

Araçlar bir ekip tarafından paylaşıldığı zaman, sıklıkla olduğu gibi, bunlar her zaman doğru yere geri konmamaktadır. Sonuç olarak bu durum sizin ve meslektaşlarınız için zaman alıcı ve masraflıdır.

Gölge panolar 5S’in gereksinimlerini mükemmel şekilde yerine getirmeye yardımcı olur, çünkü bunlar:

  • İşi tamamlamak ve her şeyden vazgeçmek için gerekli olan araçları sıralayın ve ayırın.
  • Sipariş Yapın: İlgili tüm aletleri operatörlerin ulaşabileceği bir yere yerleştirin ve iş istasyonundan uzak kalma ihtiyacını azaltın.
  • Parlaklık: İşyerinde emniyet ve emir koruma, aletleri temiz tutma ve kusurları azaltmaya yardımcı olma.
  • Standardize etme: İşlevler ve süreçler için renk kodlu gölge panolar tanıtılarak gerçekleştirdiğiniz adımların bakımını sağlayacak standart uygulamalar oluşturun.
  • Sürdürülebilirlik: Yalın üretimde tutarlı çalışma yöntemlerini destekleyin ve dağınıklığın giderilmesini ortadan kaldırın.

Gölge tahtası sizin ve ekibiniz için iyi uygulamaları desteklemekte ve bu da araçların her zaman doğru konumda tutulmasını sağlamaktadır. Ayrıca, araçlar, yaralanmaya neden olabilecek uygun olmayan yerlerde bırakılmadığından, güvenlik tehlikelerini azaltacak ve ortadan kaldıracaklardır.

Aletler ve hassas bileşenler, gereksiz aşınma ve hasarlardan kaçınmak için onları ayrı tutarak korunur ve eldeki görevi doğru kullanım sırasına yerleştirilir. Bu, değiştirme ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur ve böylece maliyetleri düşürür.

Gölge panolarımız çeşitli renklerde mevcuttur ve anti statiktir (ESD korumalı). İşletmenizin ihtiyaçlarına ve kullandığınız araçlara ve bileşenlere göre özel olarak üretilmiştir. Verimliliği artırmanıza, zamandan ve karları en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Gömlek panosu, ergonomik çalışma istasyonlarına entegre edilmiş ve bu çalışma istasyonları ile kombine edilmiş olarak, araçları doğru pozisyonda tutarak ve kullanıma hazır hale getirerek görevlerin etkin bir şekilde tamamlanmasını desteklemektedir. Araçların her zaman doğru yere geri gönderilmesini sağlar.

Gölge panoları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve benzersiz üretim ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde nasıl tedarik edilebileceklerini öğrenmek için bize ulaşın.