Hassas Ortamlarda Çelik Kullanımının Faydaları

Gıda veya sağlık gibi hijyen öncelikli sektörler için temizlenmesi kolay ve korozyona dayanıklı malzemelerden üretilmiş imalat alanları oluşturmak gereklidir.

Medikal alanların temizlenmesinde kullanılan hava geçirmez yük arabası.
Medikal alanların temizlenmesinde kullanılan hava geçirmez yük arabası.

Paslanmaz çelik, korozyonun direncinin ve enfeksiyon kontrolünün önemli olduğu ortamlara uygulanan dayanıklılık ve hijyen amacıyla kullanılan bir malzemedir.

Trilogiq tarafından üretilen ürünler; güçlü ve uzun ömürlü olmalarının yanında hiçbir hasar olmadan dönüştürülebilme özelliği ile farklı alanlarda kullanım için konfigüre etme, çekme ya da uyumlu hale getirilmeye olanak tanır. Çelik bu özellikleri olmasa dahi uygun maliyet sebebiyle çoğu zaman işletmelerin ilk tercihi olmaktadır.

Birçok hastanenin ve restorant mutfağının çelikten üretilmiş ekipmanları tercih etmesindeki en büyük sebep; mutfaklarda hijyenin önemli olması ve yangına karşı olan direncinden kaynaklanır. Korozyona ve paslanmaya karşı koruma sağlayan çelik, gözeneksiz yapısıyla kolay temizlenir ve işlem sırasında kimyasal temizleciyilere ihtiyaç duymaz. Bu özellik, bakterilerin ve virüslerin çoğalmasının engellenmesi gereken ortamlarda en güvenli seçim haline getirir.

Yoğun bakım ve ameliyathanelerde kullanılan tıbbi malzeme aracı
Yoğun bakım ve ameliyathanelerde kullanılan tıbbi malzeme aracı

Paslanmaya, bakteri üremesine ve yıpranmaya karşı dirençli olan Çelik, neme karşı da  dayanıklıdır ve darbelerden etkilenmez. Yüzeydeki çizikler metal temizleyicilerle ıslatılmış yumuşak bir bezle kolayca temizlenebilir. Bu nedenle hastaneler ve sağlık hizmeti veren işletmeler el arabası ve teslimat araçlarında çelikten üretilen ürünleri tercih ederler. Çelik ürünlerimiz hava ve su geçirmediği için en ekstrem hava ve nem koşullarında dahi eğilmez ve bükülmez.

İşletmenize özel hazırlanacak olan ürünlerle ilgili bilgi edinmek için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.Uzman ekibimiz işletmenizin ihtiyacına en uygun çözümü bulmanızda size yardımcı olacaktır.

 

 

 

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.