Görsel Yönetim Gelecekte Nasıl Değişecek?

visual-management-expGörsel Yönetim, yazılı talimatlar yerine mesajınızın daha hızlı ve ilgi çekici olarak anlaşılabilmesi için görsel sunumlar vasıtasıyla iletmeye yarayan bir iletişim biçimidir.

Mobile-workstation-screenBeynimizde bulunan bilgilerin %80’i görme duyumuz tarafından algılanan mesajların sonucunda oluşmuştur. Hatta çoğu zaman düşüncelerimizi, duygularımızı ve fikirlerimizi daha kolay anlamak ve anlatmak için de çizgileri kullanırız.

Sunna Design, güneş enerjili sokak aydınlatması alanında uzmanlaşmış, operasyon alanına eş zamanlı bilgi akışını sağlamak adına farklı görsel yönetim ekranları entegre etmiş, yenilikçi bir şirkettir.

Üst düzey bilgi yönetimi ve nesne tanıma teknolojileri üretim sistemlerinden gelen bilgileri analiz edecek kapasiteye çoktan ulaştı, bu da çok olumlu sonuçları birlikte getirdi. Buna en iyi örneklerden biri olarak, CNH Industry için Arkite ile ortak tedariğini gerçekleştirdiğimiz Sağlık Bilgi yönetimi çözümümüzü verebiliriz.

Ekranlardaki mesajlar verimliliği artırmak adına istenen her an güncellenebilir.

Yalın üretim sürecinde görsel yönetim verilerin ve bilginin aktarımını garantiye alır. Üretimde başarı, iş akışında oluşan darboğazları tespit edebilmek için doğru zamanda ve doğru yerde bilgi akışından geçer. Detaylı ama basit talimatlar istikrarlı, verimli ve istenilen kalitede yüksek hacimli ürünlerin üretilmesi açısından oldukça önemlidir.

Görsel yönetim sistemleri yapılan üretimin görsel çalışmalarını sağlar, bu sayede görev yönetimi ve gözetime de olanak sağlar. Yapılan çalışmalar, üretim sürecinde yaşanabilecek ve iş çevrim sürecini artıracak, gecikmelere neden olacak ve kalite standartlarını düşürecek aksaklıkları önlemek amacıyla organize edilen ve tekrarlanan iş bölümlerine ayrılmıştır.

VM-Trolley-storageGözlem ve arşivleme süreçleri yeni düzenlemelerin nerede yapılabileceği ve daha verimli yaklaşım geliştirmelerinin nasıl yapılacağını belirlemeye yardımcı olur ve sistemin en iyiye doğru evrilmesi için sürekli gelişim sağlar.

Üretim sistemlerindeki kullanım örnekleri ise şöyledir;

  • Değer Akış Haritalama(VSM)
  • Standartlaştırılmış görevler
  • 5S Housekeeping yaklaşımı
  • İlk Gelen İlk Çıkar Bilgilendirmesi
  • Devir Bİlgilerini Sunmak

Yalın üretim yapan işletmelerde atık yönetimi de zaman ve kaynak yönetimi bilgi akışına birebir bağlı olduğundan oldukça önemli ve gereklidir. İletişim materyallerinin etkin bir biçimde paylaşılması atık miktarını azaltır ve yalın iş akışını dengeler.  Standartlaştırılmış görev bilgilerini mobil görev panosu ya da bilgi küpleri gibi görsel yönetim araçlarıyla paylaşın, bu sayede işyerinizdeki gereksiz yapılacaklar listelerini yok etmiş olursunuz.

İşlerinizi daha kolay ve verimli hale getirmek için görsel yönetim araçlarını kullanabilirsiniz. Tasarım ekibimizle iletişime geçip size özel sunacağımız çözümleri öğrenebilirsiniz.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.