İmalat Sürecinde Fazla Harekete Yer Yok!

Operatörlerinizin montaj için gereken tüm parçaları toplamaya farklı depolama bölgelerine gitmesi gereken günler artık geride kaldı.

Modüler bileşenlerden üretilen iş istasyonları, üretim alanındaki fazla stoğa ihtiyaç duymaya ve kullanımı azaltmalarına yardımcı olur. Montaj için ihtiyaç duyulan tüm parçaların her zaman kullanılabilir olması işletmelere zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

çalışma istasyonlarıyla üretim veriminizi artırın

Modüler üniteler alanı doğru kaplayacak şekilde tasarlanmıştır – ne eksik, ne fazla. Stokları tam bir şekilde, her görev adımı için kolay erişilebilir olarak barındırdığı için bir görev tamamlama zamanını artıran gereksiz hareketleri ortadan kaldırır.

Çalışma istasyonlarının farklı vardiyalarda çalışan farklı operatörlere uyacak şekilde yükseklikleri ayarlanabilir. Mevcut operatör, çalışma istasyonunu özel ihtiyaçlarına göre kolayca uyarlayabilir. Eğilmeye, bükülmeye ve gerilmeye gerek kalmadan tüm parçalara kolayca ulaşılabilir – böylece aşırı hareketten dolayı meydana gelebilecek kas veya organ rahatsızlıkları ile yaralanmaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

İş istasyonuna klavyeler, su şişeleri ve monitörler için farklı bölümler eklenebilir. Her bir görev için doğru araçları korumak ve sınıflandırmak için gölge panolar da eklenebilir. Montajlanacak parçalar, 5S ilkelerine uygun olarak, ikmal ve toplama işlemini teyit ederek kolaylıkla yerleştirilir ve sınıflandırılır.

İş istasyonlarının operatörlere zimmetlemek ve kullanımını teşvik etmek işyeri sorumluluğunu arttırır. Personel, istasyonlarını temiz tutmak, her bir parçanın doğru bir biçimde bakımının yapılmasını ve her günün sonunda yeniden depolanmasını sağlamaktan gurur duyabilir.

Görsel Yönetim, bilgi akışını açıkça göstermek ve süreçleri şeffaf hale getirmek için iş istasyonlarımıza dahil edilebilir.

İş istasyonları arka veya yan taraftaki başka bir operatör tarafından ikmal edilebilir şekilde tasarlanmıştır, böylece parça bekleme süreleri azaltılır. Montaj kısmındaki işler kesintisiz ve üretim optimum düzeyde tutulduğundan dolayı, işletmeler için büyük maliyetli olan gecikmeler ve üretim yavaşlamaları ortadan kalkar. Çalışanlar daha üretken ve daha az stresli olurlar, böylece hata yapma ve ürüne zarar verme olasılıkları daha düşük olur.

İş istasyonlarımız, çalışma alanınızı 5S ilkelerine uygun olarak optimize etmenize yardımcı olacaktır. 

  • Ayıklama: her şey kendi yerinde – parçalar kolaylıkla yerleştirilir ve açıkça etiketlenir
  • Düzen: tüm parçalar düzenli –  gereksiz hareketi ortadan kaldırmak için kolay erişilebilir
  • Temizlik: temizliği kolaydır – mobil iş istasyonlarımız harika görünür ve temizlik için kolayca taşınırlar
  • Standartlaştırma: operatör tarafından doldurulur – sürekli tutarlı işlemler için
  • Sürdürme: hat esnekliği – tüm çözümlerimiz süreç değişikliklerini karşılamak için hızlıca ve kolayca değiştirilebilir veya yeniden yapılandırabilir.

 Tasarım, yapım ve parça tedarik hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.