‘Geleceğin Vitrin Endüstrisi’, Sunna Design

SunnaDesign_17-10.31.27

“Yepyeni, hayret verici ve tüm çalışanlarımız için oldukça olumlu.”

Akıllı, yakın zamanda ‘Geleceğin Vitrin Endüstrisi’ olarak isimlendirilen güneş enerjili yol aydınlatması alanında uzman yenilikçi bir şirket olan Sunna Design, üretim süreçlerinin hayata geçirilmesi konusunda TRILOGIQ’e güvendi.

Sunna Design Fransa’da kamuya açık alanlar için iklim koşullarına ve zorlu ortamlara özel olarak uyarlanmış yenilikçi ve sürdürülebilir güneş enerjili ışıklandırma çözümleri üretiyor.  2010 yılında kurulan şirket, 20 civarında ülkede 5.000’in üzerinde güneş enerjili lamba yerleştirdi.

Sunna Design Trilogiq’i çözümlerinin kullanımı ve özelleştirilmesi kolay olduğu için tercih etti. Bu, operatörlerin mümkün olduğu ölçüde verimli çalışabilmelerini ve ürünlerin zamanında teslim edilmesini sağlıyor.

Yalın uzmanlarımız ve Hoshin ekiplerimiz tarafından müşteriye özel üretilen benzersiz GRAPHIT çözümleri, yerinde tasarlandı ve Fransa’daki iş arkadaşlarımız tarafından kullanım koşullarına tam olarak uyum sağlayacak şekilde kurulup ayarlandı.

“Graphit uygulamaları, rakiplerinin ürünlerine kıyasla çok daha az sayıda el aleti gerektiriyor ve bizim ergonomik ilke ve taleplerimizi tam olarak karşılayacak şekilde kuruluyor, sökülüyor ve yeniden yapılandırılıyor.”

“Bunu kendi başımıza yapmak haftalarımızı veya belki aylarımızı alacaktı, dolayısıyla bu üretim aletlerinin gerçek katma değeri, teknik bilgi birikimi ve uzmanlıktır. Teknisyenleri tüm iş istasyonlarımızı sadece bir günde inşa ettiler.  Hızlı bir hesaplama yaptım, yaklaşık 72 araba.”

“Üretim hattını hariç tutup diğer her şeyi boşaltarak ve ardından üretimi yeniden başlatarak bir deney yaptık.  Operatörlerin her biri bu arabayla geldi, doğru biçimde konumlandırdı ve frenlerini kilitledi. 220 voltluk bir prize ve şebekeye bağladı. Besleme arabası malzemeyle doluydu, üretimi başlatmak beş dakikadan az zamanımızı aldı! Yepyeni, hayret verici ve tüm çalışanlarımız için oldukça olumlu.”

Benjamin Minet’nin video anlatımından çevrilmiştir.

(Sunna Design Üretim ve Method Müdürü)

 

O zamanlar genç bir mühendis olan şirketin kurucusu Thomas Samuel, kamusal ışıklandırma için güvenilir ve sürdürülebilir, ancak gelişmekte olan ülkelerin kırsal kesimlerinde yaşayan insanlar açısından bile erişilebilir bir çözüm bulma hedefine ulaşmaya söz vermişti.

Şirket, beş yıl sonra 8 uluslararası ödül (MIT, Ernst & Young, La Tribune …) aldı, iki ayrı bağış toplama etkinliğinde 6,6 milyon avro topladı, CEA , Saft, Schneider Electric, Thorn gibi prestijli ortakları ile birlikte çığır açıcı nitelikte inovasyonlar için 10 patent başvurusunda bulundu ve güneş enerjili sokak lambaları alanında lider konuma yükseldi.

“İşimizi yeni kurduğumuzdaki heyecanımıza yakın bir duygu yaşıyoruz. Çünkü fark yaratmaya devam etmek için kendimizi sürekli yeniden keşfetmeliyiz. Görev oldukça zorlu: enerjiye erişimi olmayan insanlara elektrik ulaştırmak. “