Daha Verimli Üretim için Özel Çalışma Alanları

Modüler Çalışma İstasyonları - Konveyör Sistemleri - Dinamik Raf Sistemleri

Kişiselleştirilmiş üretim alanları işletmelere önemli faydalar sağlar. Stratejik lokasyonlara konumlandırılan montaj istasyonları ve depolama üniteleri üretim akışındaki her bir adım düzenlenebilir. Böylece üretim verimliliğine somut katkı sağlarlar.

Ergonomik bir çalışma alanının oluşturulması işletmelerin verimliliğini ve etkinliğini geliştirir. Ayrıca özelleştirilmiş çalışma sistemleri geleneksel sistemlere oranla operatörlerin gereken parça ve ekipmanlara ulaşma mesafesini azaltır.

Trilogiq’in aydınlatma ürünleri imalatı yapan iş ortaklarından biri, fabrikasındaki kaynaklı yapıları Graphit bileşenlerinden oluşturulan modüler sistemlerle değiştirdi.Müşterimiz tarafından üretim alanlarında uygulamaya alınan modüler raf ve taşıma sistemleri, çalışma istasyonları üretim performansını korumak adına değişen ihtiyaçları gidermek amacıyla yeniden yapılandırılabilecek tasarımla ve bileşenlerle oluşturuldu.

Önce müşterimizin çalışma alanını ve üretim proseslerini inceledik. Ardından müşterimizin ihtiyacı olan üretim hücreleri, çalışma istasyonları, süpermarket rafları ve taşıma arabaları için boru, bağlantı ve makaralı raylardan oluşan çözümler tasarladık.

Ayrıca müşterimizin ekibiyle birlikte üretim alanlarında ürün montajını göstererek eğitim gerçekleştirdik. Böylece modüler sistemlerin esnekliğini kullanarak proseslerini değiştirmek isteyen işletmeler ekiplerini kullanarak çözümler üzerinde istedikleri değişimi yapabiliyorlar.

Operatörlerin uzun süre aynı pozisyonda sabit kalması uzun vadede sakatlıklara ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Ağır eşya ve parçaları kaldırmak, normal olmayan bir açıyla oturmak ya da ayakta durmak gibi farklı tekrarlanan duruş şekilleri sakatlanmalara neden olabilir.

Üretim alanlarında doğru yükseklik ve fonksiyon için özel olarak tasarlanan çalışma istasyonları operatörlerin harekete bağlı olarak sakatlanma sorununun önüne geçebilir. Hareketli ve rahat bir operatörün hata yapma ihtimali çok daha az ve verimi çok daha fazladır, bu sayede hatalı ürün sayısı azalır ve üretim yavaşlamasından kaçınılmış olur. Ayrıca hatalı ürünün fazla olması işletmenizin motivasyonunu düşürür, ayrıca ürün veya hizmetin müşterinin gözünde değerini kaybetmesine neden olur.

Ergonomik Çalışma İstasyonu

İmalat yapan işletmeler üretim hücrelerini ve çalışma istasyonlarını kullanarak üretim hatalarını azaltırlar ve iade edilen ürün sayısını azaltmış olurlar.

Siz de üretim alanınıza yeni çözümler istiyorsanız aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakın. Size uygun çözümlerle işletmeniz için sürekli iyileştirme kültürünü geliştirmeye birlikte başlayalım.

Üretim Alanınızı İyileştirmeye Hemen Başlayın!

Fabrika ve lojistik merkezinizi iyileştiren modüler taşıma ve depolama sistemleri konusunda uzman ekibimizin ziyaret edip uygun projeyi geliştirmesini istiyorsanız bilgilerinizi bırakın.