Covid-19 Yayılımına Karşı Üretim Hatlarında Sosyal İzolasyon

Üretim Alanı Sosyal İzolasyonu

Covid-19 virüsünün yayılması sonucunda en çok etkilenen sektörlerden biri üretim oldu. Şirketler bir yandan artan talebe karşılık vermeye çalışırken, diğer taraftan da çalışanlarının sağlığını koruyacak önlemlerle ilgili çalışmalar yapıyor. Sosyal İzolasyon Panelleri bunu başarmada oldukça etkili bir yöntem.

Fabrikada sosyal izolasyon kabinleri
Fabrikada sosyal izolasyon kabinleri

Müşterilerimizin de aralarında bulunduğu birçok firma operasyonlarını sürdürüyor. Tabi ki bu süreçte tüm üretim süreçleri sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına göre yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Şirketler bu düzenlemeler kapsamında yeni vardiya düzenlemeleri ve çalışma alanı organizasyonu başta olmak üzere çeşitli çalışmalar yapmaya başladılar.

Örneğin Slovakya’da bulunan Volkswagen ve Skoda fabrikaları Trilogiq’in yerel ofisinden montaj hatlarındaki operatörlerinin arasındaki sosyal izolasyonu sağlamak için özel bir ürün geliştirmesini istedi.

Slovakya ofisimiz de bu talebe karşılık basit, hafif, amacına uygun bir çözüm geliştirdi. Alüminyum boru ve pleksi malzemeden oluşan ürünün taşıması oldukça kolay olduğundan alan değişimlerine kolayca adapte edilebiliyor. Ayrıca temizlenmesi oldukça kolay malzemelerden oluşturuluyor.

Fabrika Seperatör Sistemiİki farklı alternatifi bulunan izolasyon panelleri basit yapısı ile kolayca montajlanıyor, konumları üretim alanlarında kolayca değiştirilebiliyor. 2 metreye olan yüksekliği sayesinde boyları farklı olan operatörler için koruyucu özelliği artırılıyor. Genişliği ise müşterilerin tercihlerine göre 1 ya da 2 metre olabiliyor.

Kişiye özel montaj kabinleri sayesinde operatörlere özel bir alan sağlanıp virüsün bulaşıcı etkilerinin azaltılması hedefleniyor.

Fabrika Seperatör 2 MetreBilimsel otoriteler Covid-19 virüsüne karşı alınması gereken önlemlerin uzunca bir süre hayatımızda olacağını öngörüyorlar. İnsanlar gibi işletmeler de bu duruma adapte olmak ve uzun vadede faaliyetlerini sağlıklı biçimde sürdürmek için her türlü önlemi almak durumundalar. Biz de iş ortaklarımıza önlemlerini şimdiden almalarını öneriyoruz.

 

Peki üretim alanınızda seperatörler dışında ne gibi önlemler alabilirsiniz. İşte kısaca birkaç maddede üretim alanınızda alabileceğiniz basit önlemler.

  • Fabrikanıza yapılacak gereksiz ziyaretleri erteleyin.
  • Fabrikanızı yeniden düzenleyin ve çalışanlarınızın işi olmadığı alanlarda bulunmasını engelleyin.
  • Gerekiyorsa vardiye sistemini ve saatlerini değiştirin.
  • Mola zamanlarını, giyinme saatlerini ve servis noktalarında kalabalık oluştumayacak şekilde vardiye değişim saatlerini düzenleyin.

Üretim Alanı Sosyal İzolasyonu

Siz de üretim alanınızda seperatör önlemini almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sizinle en yakın zamanda iletişime geçip teklifinizi hızlıca göndereceğiz.

Seperatör Teklif Alma Formu

Bilgileri doldurun, en kısa zaman içinde size dönüş yapalım.