Çalışma İstasyonlarıyla Verimliliği Artırın

Üretim yapan kuruluşlar, spresifik ihtiyaçlar için üretilen modüler çalışma istasyonlarını sistemlerine entegre ederek üretim hatalarını ve masrafları azaltırken üretim personelinin fizyolojik sağlıklarını da korumalarını sağlayabilirler.

Ergonomik Çalışma İstasyonları
Ergonomik iş istasyonları, üretim süreçlerini verimlileştirmek için tasarlanmış ve üretilmiştir.

Üretim personelleri çoğu zaman yanlış hareketlere, ağır kaldırmaya ve hatta uzun süreli sabit kalmaya bağlı olarak vucütlarında ağrılar hisseder. Bu durumda personelin hem fiziki hem de mental verimliliğini azaltığından hatalara ve üretim yavaşlığını sebep olur. Personelin fiziksel sağlığını düşünmek hataları azaltarak verimli bir üretim performansı yakalanmasını sağlar.

Üretim alanına uygun hazırlanmış doğru yükseklikte ve ergonomideki çalışma istasyonları personelin erişim mesafesini azaltarak sağlık problemlerine bağlı iş gücü kayıplarını azaltır.

Hatalar ve geri iadeler zamandan ve paradan kayıp demektir. İade edilen ürünler tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerektiği gibi müşterilerin size karşı olan tutumuna da olumsuz etki yaratacaktır.

İade edilen ürünleri ticari olarak kullanılır hale getirmek ise hepsinden daha zordur. En kolay çözüm üretim hatalarının önüne geçecek bir sistem kurmaktır. Belirli ihtiyaçları karşılaması için oluşturulmuş çalışma istasyonları, parçaların ve ekipmanların erişim kolaylığını sağlayacak şekilde oluşturulur. Bu durum üretim personelinin mental ve fiziki sağlığını iyileştirerek hata sayılarını azaltacak; bu sayede üretim verimliliğini de artıracaktır.

Yalın üretim çözümleri sunan uzman ekibimiz, üretim ve mühendislik sektörlerinde bulunan iş ortaklarımızın sürekli performans gelişimini düzenleyecek sistemleri kurmasına destek olur. Modüler Graphit sistemlerimiz ise aşağıdaki gibi birçok farklı çözüm sağlayacak şekilde tasarlanabilirler:

•   Etkin Depolama
•   Raf Sistemleri
•   Taşıma Araçları
•   Ergonomik Çalışma İstasyonları

İşletmenize özel çözümlerin tasarımını yapıyoruz ve bu çözümleri oluşturan parçaları, bağlantı elemanlarını, tekerlekleri ve özel aksesuarları üretiyoruz. Bu ürün yelpazesiyle farklı alanlara adapte edilebilen, tekrar düzenlenebilen ve gerektiğinde yeniden inşa edilebilen üniteler üretiyoruz. Bu esneklik sayesinde müşterilerimize uygun çözümler sunarken, büyük bir yatırım dönüşü elde etmelerini sağlıyoruz.

Detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farklı Makaleleri okumak için tıklayın;

Workstation Web Banner

Ergonomik Çalışma İstasyonları

Trilogiq tarafından müşterileri için özel olarak geliştirilmiş ergonomik çalışma istasyonlarını içeren tanıtım dosyasını indirmek için formu doldurun.