ARRİVAL Fabrikasını Ürünlerimiz ile Geliştiriyor

Yollardaki elektrikli araçların sayısını artırmak ve elektrikli araç teknolojisi geliştirmek amacıyla yola çıkan Arrival, yeni bir araçlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Üretim alanını büyük oranda robotik sistemlerle geliştiren şirketin fabrikasında bir operatör bir kamyonu sadece 4 saatte üretebiliyor. Bu da günde iki vardiya çalışıldığında yılda 10 bin kamyonun piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor.

 

Arrival, İngiltere’nin resmi posta hizmeti olan Royal Mail için 9 elektrikli minivan geliştirdi. Üretilen bu prototipler Royal Mail’in Londra’daki ‘Mount Plesant’ lojistik merkezinden şehrin farklı bölgelerindeki dağıtım merkezlerine taşımada kullanılacak. Şirket bununla birlikte elektrikli ve sürücüsüz yarış serisi Roboracer için de motor ve elektronik aksam tedariği yapıyor.

Arrival Elektrikli Kamyonlarla Taşımacılık Yapıyor
Arrival tarafından Royal Mail için hazırlanan Elektrikli Minivan

 

3,5 ton ile 26 ton aralığındaki kamyonlarını İngiltere’deki elektrikli araç standartları içinde üreten Arrival bu araçların ilk 100 mil içinde 0 emisyonla çalıştığını belirtiyor. Ayrıca 500 mile ulaşan daha uzun yolculuklar için farklı bir sürüş modu da bulunuyor. Bu minivanlar Oxfordshire’daki kurulan yeni fabrikalarda üretilmeye başlanacak.

 

Arrival, fiyatlarını geleneksel kamyonlara göre belirleyerek filo yöneticilerinin, Kobilerin, esnafların ve büyük şirketlerin elektrikli araçları seçmesindeki oranı artırmayı amaçlıyor. Bunun da ötesinde şirketlerin taşıma felsefelerini ve kentleri değiştirme fırsatını yaratmaya çalışıyor. Böylece şehirlerin daha yaşanılır yerler haline gelmesini istiyorlar.

 

Arrival için üretilen özel bağlantı elemanları
Arrival için üretilen özel bağlantı elemanları

Arrival, yeni tesislerinde kullandığı ünitelerin boru ve bağlantı elemanlarını Trilogiq’ten tedarik ediyor. Kendilerine özel olarak kurumsal kimliklerine göre üretilmiş beyaz bağlantı elemanları ile marka kimliğini fabrikalarına yansıtırken, üretim alanlarındaki verimi ve organizasyonunu da artırmış oldular.

 

Çözümlerimizin geleceğin fabrikasına geçişiniz esnasında size nasıl yardımcı olacağına dair ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.