Slide
Slide
Slide

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar

AGV’ler (Otomatik Yönledirmeli Araçlar) üretim ve lojistik alanlarında önemi giderek artan bir rol oynamaktadırlar. Gerektiği şekilde uygulamaya sokulduklarında verimliliği, güvenliği iyileştirebilir ve elle taşınan yükleri azaltabilirler. AGV’ler beraberinde farklı yapılar gerektirirler ve kesintisiz süreç iyileştirmesine imkan tanıyıp bunu teşvik eden modüler çözümler bunun için idealdir.

Forklift kullanılan üretim alanlarında yaşanan iş güvenliği tehlikeleri ve operatör masrafları işletmeleri otomatik yönlendirmeli araçlara olan talebi artırdı.

AGV Kullanımının Faydaları Neler?

Üretim hacmini ve kalitesini iyileştirirken elle yapılan operasyonları da azaltırlar. Karmaşık parça taşıma süreçlerini iyileştirir, fabrika alanını optimize eder ve iş güvenliğini sağlarlar.

Planlanan rotalar sayesinde hazırlanan süreçlere göre taşıma yaparak operatör hatalarını azaltırlar. Entegre edilmiş sensörler sayesinde çevredeki nesneler ve operatörlerle etkili iletişim kurabilir, önüne çıkan bir engel olduğunda hareketini durdurur. Bu da üretim alanı güvenliğini iyileştirir.

AGV sistemlerinin kurulumu (çekme arabaları ve iz sürme vagonlarla birlikte) tamamlandığında minimum maliyete sebep olur. Hatlar aktif olarak çalıştığı zamanda bile sürücü ve operatör maliyetlerinden tasarruf edilir. Aynı zamanda operatörlerin katma değeri daha yüksek olan süreçlere transferi sağlanır ve verimlilik artırılır.


AGV Döküman İndirme

Otomatik Yönlendirmeli Araçlarla ilgili teknik dökümanı indirin.

 

Bizimle İletişime Geçin Katalogları İndirin