Slide
Slide

Görsel Yönetim ve 5S Uygulamaları

Modüler bilgi küplerimiz herhangi bir ortamda iş akışlarını ve verileri göstermek için özgün ve tarz sahibi bir yöntem sunar. Üniteler özel gereksinimleri karşılamak üzere oluşturulabilir. İstenildiğinde hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilirler. Yapılar görsel yönetim, üretim çevreleri ve diğer ortamlar içine entegre edilebilirler. Bu katılımın ve kavramanın teşvik edilmesine yardımcı olur.

Görsel yönetim, birçok üretim işletmelerinde, ağır metinlere ve yazılı talimatlara dayanmak yerine, bilgi aktarmak için çizelgeler, semboller, resimler ve diyagramlar gibi basit görsel işaretleri kullanan bir tekniktir.

Görsel yönetim panolarının temel fikri, bir şey açıkça görülebiliyorsa hatırlama ve anlamanın daha kolay olmasıdır. Üretim alanındaki herkesin aynı bilgileri kullanarak sunması, ortak hedefleri desteklemeye de yardımcı olur ve böylece hepsi işin başarısı için en önemli süreç ve sonuçlara odaklanır. Bu metodoloji, azalan atıklar, daha iyi verimlilik ve sürekli süreç iyileştirmesi gibi yalın üretimle birçok hedefi paylaşmaktadır.

Görsel yönetim sistemi, çalışanlara üretim alanının performansı hakkında özlü bilgi sunmak için kullanılır.

Tüm görsel yönetim sistemlerinde olduğu gibi amaç, mümkün olduğunca kesin ve net olmaktır.

Görsel Yönetim ve 5S Uygulamaları

Trilogiq tarafından müşterileri için özel olarak geliştirilmiş örnek uygulamaları içeren tanıtım dosyasını indirmek için formu doldurun.

 

Bizimle İletişime Geçin Katalogları İndirin