Slide
Slide
Slide
Slide

Dinamik Raf Sistemleri

Dinamik akış rafları, üretim veya depolama alanlarındaki sabit sistemler ile entegre edilebilmektedirler. Üretim verimliliğini maksimize eder, malzeme akışlarını iyileştirir ve mevcut üretim alanının mümkün olan en verimli kullanımını sağlarlar. İşletmelerin ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlandıklarında öğeleri basit, ayrıca ergonomik erişim için ideal yükseklik ve konumda sunacaklardır. Üretim süreçlerinin değişikliğini desteklemek ve kademeli iyileştirmeleri mümkün kılmak için hızlı ve kolay şekilde modifiye edilebilirler.

 

Dinamik Raf Sistemi Nedir?

Çoğunlukla toplama yapılan depolama alanlarında kullanılan ve malzeme akışını yerçekimi gücüyle sağlayan raf sistemidir. Akış rafı da denilen Dinamik raflar fabrika alanının en optimum düzeyde kullanılmasını sağlarlar, üretim verimliliğini maksimum düzeye çıkarırlar ve çalışan güvenliğini iyileştirirler.

Özellikle son kullanma tarihi olan gıda ve kozmetik gibi ürünlerin stok yönetiminde kullanılan FIFO (first in first out) yönteminin uygulanmasında oldukça kullanılan raf sistemidir.

 

Dinamik Raf Sistemlerini Neden Kullanmalısınız?

  • Zamanı, üretim alanını ve işgücünü daha verimli kullanabilmek için.
  • Depolama kapasitesini ve verimliliğini artırmak için.
  • Sistemi çalıştırmak için enerji kaynağı gerekmediğinden düşük maliyetli bir seçenek olduğu için.
  • Besleme ve toplama süreçlerindeki hataları ve gecikmeleri azaltmak için.

 

Dinamik Raf Çözümleri

Trilogiq tarafından müşterileri için özel olarak geliştirilmiş örnek çözümleri içeren tanıtım dosyasını indirmek için formu doldurun.
Bizimle İletişime Geçin Katalogları İndirin